problem z tylną wycieraczką O2FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rolka
    Drive
    • 2012
    • 72

    #26
    TTTM moja nowa sztuka nieśmigana z września miała już 4 razy słownie CZTERY RAZ wymieniany silnik wycieraczki. Serwis twierdzi iż to wada konstrukcyjna silnika gdzieś tam się woda dostaje i powoduje zwarcie.Objaw: najpierw wycieraczka sam się włącza reaguje na manetki, potem przestaje reagować aż w końcu staje. Ostatnio silnik który mi wymienili był faktycznie inny niż poprzednie ( inna obudowa). Na razie działa.

    Komentarz

    • arturozory
      Rider
      • 2010
      • 688

      #27
      rolka, to faktycznie coś w tym musi być bo ostatni wszystko jest ok.może silniczek był zawilgocony a teraz wyschnął . :?
      POZDRAWIAM ARTUR

      moja octavka
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48074

      Komentarz

      • Gosek007
        Drive
        • 2013
        • 86

        #28
        Kolego arturozory, byłem wczoraj na przegladzie i wymianie felernej wycieraczki. Wymienili mi silniczek wycieraczki i wycieraczka zaczęła działać bo już powoli przestawała chodzić. I teraz nie włącza mi się przy każdorazowym włączeniu silnika. Tak że polecam Ci jechać do Aso i niech naprawiają

        Komentarz

        • gązo
          Classic
          • 2013
          • 27

          #29
          Zamieszczone przez Gosek007
          Kolego arturozory, byłem wczoraj na przegladzie i wymianie felernej wycieraczki. Wymienili mi silniczek wycieraczki i wycieraczka zaczęła działać bo już powoli przestawała chodzić. I teraz nie włącza mi się przy każdorazowym włączeniu silnika. Tak że polecam Ci jechać do Aso i niech naprawiają
          Mnie też wymienili silnik wycieraczki na gwarancji.

          Komentarz

          • arturozory
            Rider
            • 2010
            • 688

            #30
            ja mam auto po gwarancji ale dobrze że piszecie że to jednak wina silniczka bo nie byłem pewny czy jest sens kupić nowy silniczek a potem okazało by się że to np.wina manetki . :szeroki_usmiech

            [ Dodano: Sob 10 Sie, 13 18:16 ]
            muszę wymienić cały mechanizm wycieraczki i mam pytanie czy kupić nowy czy używany.
            używane znalazłem ale różnią się nr. fabrycznym


            lub

            lub

            ja mam nr.fabryczny 1Z59 55 711 C PA5
            czy będą pasować :?:
            POZDRAWIAM ARTUR

            moja octavka
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48074

            Komentarz

            • Wojtenio
              L&K
              • 2012
              • 1093
              • Octavia III (5E3)
              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

              #31
              Koledzy dopadło i mnie z tą tylną wycieraczką , objawy jak u kolegów wyżej .
              Samoczynny ruch po zapłonie , nie zatrzymuje się w tym miejscu co powinna czyli robi jeszcze jakieś 2 cm od miejsca spoczynkowego i staje , czasami samoczynnie nierównomierna szarpana praca .
              Dzisiaj rozebrałem cały silnik wycieraczki i wychodzi mi na to że elektronika od niego pada , albo już padła .
              Sprawdziłem manetkę i przekaźnik i są OK .
              Całość wygląda tak po rozebraniu :




              Macie może jakieś pomysły co do reanimacji tej elektroniki czy tylko wymiana na nowy silnik ?
              Dodam że na niektórych elementach w tej elektronice widać ewidentne nadpalania .
              Wilgoci nigdzie nie było i wszystkie styki i złącza na kostce czyste .

              [ Dodano: Nie 15 Wrz, 13 23:27 ]
              Chyba znalazłem rozwiązanie problemu jeśli okaże się nim elektronika w silniku http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...czki+octavia&s .

              Komentarz

              • arturozory
                Rider
                • 2010
                • 688

                #32
                u mnie problem na razie ustąpił ale zobaczymy co będzie teraz gdy tyle wilgoci w powietrzu. :?
                POZDRAWIAM ARTUR

                moja octavka
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48074

                Komentarz

                • marcin1978
                  Drive
                  • 2012
                  • 49

                  #33
                  Ja już jestem po wymianie silniczka najpierw sama się załączała a potem zaczęło się lać przez zamek.

                  Komentarz

                  • MYSIAK
                    Classic
                    • 2013
                    • 1

                    #34
                    mam problem z moja octawia pali mi sie ciagle ESP komputer wykazał błąd 01435 czujnik hamulca -1 G201 może mi ktoś pomóc
                    gdzie moge znaleśc ten czujnik ?

                    Komentarz

                    • Biszczu
                      RS
                      • 2011
                      • 5567

                      #35
                      MYSIAK, a co ma hamulec z wycieraczką wspólnego ???????? zacznij szukać na forum a ne zadajesz pytanie w pierwszym lepszym wątku
                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Komentarz

                      • robreg
                        L&K
                        • 2010
                        • 1195
                        • Octavia I (1U2)
                        • AXP 1.4 MPI 75 KM

                        #36
                        Zamieszczone przez Biszczu
                        MYSIAK, a co ma hamulec z wycieraczką wspólnego ???????? zacznij szukać na forum a ne zadajesz pytanie w pierwszym lepszym wątku
                        kolega szedł sobie po forum, szedł, sr............ go złapało, to przykucnął tam gdzie szedł był stał, klocka zostawił i dalej poszedł. a Wy się dalej martwcie, Ci, którzy tą ścieżką dalej chcecie chodzić.
                        Pozdrawiam, Robreg.
                        ----
                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                        Komentarz

                        • kryspinus
                          Classic
                          • 2014
                          • 7

                          #37
                          Ja mam taki problem że cieknie mi płyn z tych dziur w dyszy.



                          Do tego płyn wlewa się do wnętrza mechanizmu.

                          Ma ktoś pomysł jak to naprawić?

                          Komentarz

                          • Wojtenio
                            L&K
                            • 2012
                            • 1093
                            • Octavia III (5E3)
                            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                            #38
                            Rozkręć to ( te widoczne śruby na fotce ) , w środku na trzpieniu ( ośce ) jest oring i pewnie już nie trzyma , przy okazji wszystko wyczyścisz .
                            Nie zwlekaj z tym bo możesz przez ten wyciek uszkodzić elektronikę a wtedy będzie większy problem .

                            Komentarz

                            • kryspinus
                              Classic
                              • 2014
                              • 7

                              #39
                              Zamieszczone przez Wojtenio
                              Rozkręć to ( te widoczne śruby na fotce ) , w środku na trzpieniu ( ośce ) jest oring i pewnie już nie trzyma , przy okazji wszystko wyczyścisz .
                              Nie zwlekaj z tym bo możesz przez ten wyciek uszkodzić elektronikę a wtedy będzie większy problem .
                              No właśnie jest ten oring. Nie wiem czy on jest gumowy, czy plastikowy ale właśnie prawdopodobnie nie uszczelnia tak jak powinien. Tylko nie wiem jak można go naprawić.

                              Komentarz

                              • Wojtenio
                                L&K
                                • 2012
                                • 1093
                                • Octavia III (5E3)
                                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                #40
                                Zamieszczone przez kryspinus
                                Tylko nie wiem jak można go naprawić.
                                Oringów się nie naprawia tylko wymienia , są z mieszanki gumowej ale skoro wygląda jak z plastiku i jest twardy to swoje lata ma już za sobą i nic nie uszczelnia .
                                Musisz dobrać podobny wymiarami , bo w oryginalnych częściach nie występuje osobno .

                                Komentarz

                                • kryspinus
                                  Classic
                                  • 2014
                                  • 7

                                  #41
                                  Zamieszczone przez Wojtenio
                                  Musisz dobrać podobny wymiarami , bo w oryginalnych częściach nie występuje osobno .
                                  Sorki za głupie pytanie, ale gdzie można coś takiego kupić?

                                  EDIT



                                  Tam są 2 takie oringi, nie wiem czy obydwa służą do uszczelniania, ale ten drugi z tymi 4 łapkami to chyba trudno będzie dobrać.

                                  Komentarz

                                  • misiek140km
                                    Classic
                                    • 2012
                                    • 18

                                    #42
                                    witam mam ten sam problem wycieraczka zaczeła samoistnie działać a na dodatek nie działa spryskiwacz na tyl i na przód, ale na reflektory działa... dodam ze na przednia szybe wycieraczki normalnie pracują POMOCY

                                    Komentarz

                                    • hyp
                                      Ambiente
                                      • 2013
                                      • 146
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                      #43
                                      Zamieszczone przez kryspinus

                                      Sorki za głupie pytanie, ale gdzie można coś takiego kupić?

                                      EDIT

                                      Obrazek

                                      Tam są 2 takie oringi, nie wiem czy obydwa służą do uszczelniania, ale ten drugi z tymi 4 łapkami to chyba trudno będzie dobrać.
                                      Ten po prawej jest łatwo dostępny (sklep samochodowy, hurtownie specjalizujące sie w uszczelnianiu, gumy. itp) notomiast ten po lewej jest jakiś nie typowy.
                                      ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

                                      Komentarz

                                      • lechoo
                                        Classic
                                        • 2017
                                        • 1

                                        #44
                                        Pod kierownicą który przekaźnik odpowiada za tylną wycieraczkę?

                                        Komentarz

                                        Pracuję...